Minecraft

slawo0

New member
Witam,
Chciałbym wam przedstawić grę o nazwie "Minecraft".
minecraft_logo1.jpg


Zacznijmy od tego czy wyobrażaliście sobie kiedyś świat przed wynalezieniem koła? Pewnie wyobrażacie sobie kudłatych, garbatych praprzodków człowieka… A co, jeżeli mielibyśmy to zrównać do gier komputerowych? Zapewne myślicie o Age of Empires w czasach prehistorii albo Empire Earth. Ale, co jeżeli świat sam w sobie jest kwadratowy? Ba… nawet słońce jest kwadratowe, a Ziemia to duży kwadrat.
Jednak warto zwrócić uwagę, że trailery Minecraft zamieszczone na Youtube liczą już odsłony w kwocie prawie miliona w ciągu zaledwie miesiąca. Zaś twórca Minecraft zarabia według obliczeń średnio kilkaset euro dziennie na tejże grze. Wystarczył oryginalny pomysł, wykonanie i niesamowity, całkowicie odmienny klimat by Minecraft w ciągu zaledwie kilku miesięcy stało się najczęściej wymienianą grą typu “zbuduj sobie kloca”. W Minecraft wszystko obija się właśnie o robienie kloca… i nie chodzi tutaj o stawianie go w muszli klozetowej. Albowiem Minecraft to humorystyczna wizja “kanciastego świata”, który ma być właśnie taki w założeniu – kanciasty, gdzie zwykła świnia przypomina prostokąt z nogami.
Pewnie wielu zapyta – co w Minecraft takiego pasjonującego? To właśnie najciężej określić, co ma Minecraft takiego w sobie, że ludzie poświęcają budowaniu świata całe dni. Minecraft ważący ledwie kilkadziesiąt mega, działający na komputerach typu “Kalkulator”, gdzie raczej nie ujrzymy grafiki, jak w Crysis czy Far Cry 2, jednak mimo to opanował serca tysięcy osób.
Jak to możliwe, że gra o koszmarnej na dzisiejszej czasy grafice zarejestrowała już ponad milion graczy…?

Minecraft​

Po pierwsze – w Minecraft czeka na nas ogromny świat, w jednym z kilku trybów gry, śmiało można powiedzieć, iż co najmniej kilka miliardów, jak nie dziesiątek miliardów klocków w Minecraft tworzy jedną mapę. Wszystkie one kreują zróżnicowany świat Minecraft – wybrzeża, pustynie, lasy, równiny, góry czy jaskinie i podziemia. Wszystko to, co znajdziemy w świecie Minecraft możemy wykorzystać budując sobie schronienie, czy tworząc, co fantazja nam przyniesie na myśl. Rozpoczynając w Minecraft od małej chaty, tworząc narzędzia czy przedmioty, do całych zamków, pałaców w Minecraft… co tylko chcemy! Nie tylko samemu ale również na serwerach Multiplayer, z 35 innymi osobami.Pozyskując drewno z kwadratowych drzew możemy w Minecraft tworzyć kwadratowe deski, które następnie posłużą nam do wytwarzania jeszcze innych… tak, kwadratowych przedmiotów w Minecraft. Do dyspozycji mamy masę surowców – drewno, węgiel, kamienie, głazy, żelazo – z nich wszystkich możemy tworzyć różne przedmioty. Jednak należy zaznaczyć – grając w Minecraft na trybie Alpha (i nie tylko) okaże się, iż nie jesteśmy na świecie sami – w nocy terenem, który sobie nie zagospodarujemy i nie oświetlimy zaczynają władać potwory. Jednak to nie jedne miejsce w Minecraft gdzie możemy je spotkać na trybie Alpha (i pokrewnych) – potwory w Minecraft występują również w podziemiach i jaskiniach, które mogą kryć różnorodne skarby.

Minecraft możemy ściągnąć za darmo ze strony oficjalnej gry Minecraft, grając sobie w tryb Survival lub Multiplayer (postawiony na komputerze), jednak bez najnowszych aktualizacji. Jeżeli kupimy subskrypcję Minecraft pozwalającą nam grać w najnowsze wersje do końca “dni” oraz gdziekolwiek na świecie możemy bawić się z najnowszymi rzeczami w Minecraft na Singleplayer lub na Multiplayer (na serwerach).

Prócz opcji Singleplayer Survival, którą możemy otrzymać wykupując Minecraft na okres dożywotni, mamy możliwość grania ze znajomymi lub osobami z całego świata, co jest największym smaczkiem Minecraft. Korzystając z informacji na forum możemy w Minecraft stworzyć serwer utrzymywany na naszym komputerze, możemy go kupić w wielu firmach oferujących hosting (przykładowo Multiplay) albo poszukać bardziej “sekretnych” informacji, jak postawić Minecraft na własnym serwerze.

Największe z serwerów w Minecraft są stale “zamieszkane” przez nawet 60 graczy, którzy tworzą najróżniejsze cuda w Minecraft, które mogą wyglądać przykładowo tak, albo tak, lub jeszcze tak. To jest najważniejszą zaletą Minecraft – możliwość kreowania ogromnych światów, budowli czy konstrukcji z dziesiątkami innych graczy.

System posiada różnorodne prawa administratorów Minecraft, pozwalające na banowanie, teleportowanie, tworzenie świata, przenikanie przez obiekty, czy spawnowanie różnych przedmiotów. Również istnieje wiele modów do Minecraft pozwalających na lepsze zarządzanie.


Mine oraz Craft

Czyli kop i wytwarzaj – na tym polega cały Minecraft – wydobywanie surowców z podziemi oraz wytwarzanie z nich przydatnych przedmiotów, między innymi kilofów, łopat, siekier, pieców, czy przedmiotów użytku, jak wiadra lub wózki czy tory.

Podstawowymi miejscami gdzie możemy tworzyć przedmioty lub obiekty w Minecraft, to najpierw nasz ekwipunek, następnie warsztat oraz piec – w Minecraft dużą rolę odgrywa ułożenie przedmiotów. Przykładowo w Minecraft, by stworzyć kilof musimy ułożyć przedmioty w warsztacie w kształt litery T, gdzie pionowa belka to patyki, a pozioma to surowiec z jakiego ma być kilof zrobiony – np. kamienie, żelazo etc.

W zależności z czego stworzymy przedmioty w Minecraft – przykładowy kilof, wykonany z kamienia czy z żelaza lub złota, wpływa na to jak bardzo będzie on wytrzymały. Podobnie jest z niemal wszystkimi przedmiotami użytku w Minecraft (np. prócz wiadra) – zużywają się wraz z ilością użyć.

Przedmioty przydadzą nam się do tworzenia własnych miast, czy ogromnych konstrukcji w Minecraft, niezależnie czy będziemy je tworzyć samemu, czy ze znajomymi – dzięki kilofowi możemy wydobywać bardziej unikalne złoża (np. węgla ręką nie wykopiemy…), łopatą możemy wykopywać tunele szybciej… i tak dalej.

Zalety Minecraft​

Przede wszystkim bardzo specyficzny, a zarazem niesamowicie wciągający klimat. Mimo obrzydliwej grafiki, gdzie krowy przypominają trzy klocki z klockowymi nogami, Minecraft potrafi wciągnąć na całe noce. O jakości i wciągalności Minecraft może chodź by świadczyć ilość zarejestrowanych kont – około miliona osób z czego 300 000 kupiła dożywotnią płatną subskrypcję. Co trzeci zarejestrowany w Minecraft – coś to chyba znaczy, prawda?


Mimo, że w Minecraft jeszcze nie spotkamy się z bardzo rozbudowanym systemem tworzenia świata czy “przetrwania” w dziczy, to gra potrafi i tak sprawić niesamowitą frajdę gdy w Minecraft rozpoczynamy na małej chatce, a kończymy na ogromnym zamku. Gra jest przyjemna nie tylko gdy samemu kreujemy świat w Minecraft, ale przede wszystkim gdy tworzymy go wraz ze znajomymi grając na serwerze postawionym na komputerze lub na wykupionym w jakiejś firmie.

Zwykłe stawianie klocków, z których wielu nie da się jeszcze korzystać (np. z półki z książkami), a jednak takie kwadratowe miasta Minecraft wciągają. Budując marną chatkę w Minecraft, zaraz nachodzi chęć dobudowania pokoju, albo dachu, albo piętra, albo farmy… I jakoś tak się ciągnie. Dodatkowo w Minecraft istnieje system dnia i nocy, po części wymuszający na nas znalezienie sobie schronienia lub w jakiś sposób oznaczenia drogi do domu (kompas, albo oświetlone miejsca).

Wady Minecraft​

Do wad Minecraft przede wszystkim należy zaliczyć niewielką ilość przedmiotów, jakie możemy stworzyć i brak konkretnego celu. Gdyby Minecraft miał chodź by lekki charakter RPG, gdzie poza nami na świecie są np. NPC, miałoby to sens. Oczywiście granie z wieloma innymi osobami online jest, jak najbardziej ciekawe, jednak brakuje tutaj czegoś, co nadałoby rolę tej całej kreacji. Fakt, iż w Minecraft istnieją np. potwory mogące wysadzić nam kawałek domu, gdy przypadkiem się nadziejemy na Creepera… ale wciąż jest niedosyt.

Istnieje system dnia i nocy w Minecraft, jednak brakuje przykładowo przenośnych pochodni, bardziej groźnych przeciwników, większej ilości podziemnych lokacji i dungeonów w Minecraft. Doskonałą zaletą jest możliwość kreowania przedmiotów w Minecraft, jednak nie ma dużego pola do popisu – ze skór możemy zrobić jedynie ubrania, nie ma możliwości tworzenia elementów wystroju, czy to z wełny, czy ze skór, czy z drewna (nie licząc półek na książki).

To w Minecraft boli, iż gra jest w 80% nakierowana na budowę, a jedynie w 20% na tworzenie.
Ogólne info zaczerpnąłem ze strony MMoBlog
Oto mój domek wykonany przeze mnie mam nadzieje że wam się spodoba.
minecraft.jpg
Tutaj daje wersje którą posiadam, po zainstalowaniu zaznaczcie "Force Update" to wersja gry uaktualni się do najnowszej części.

http://rapidshare.com/files/453841199/Minecraft.rar
 

visone

Super Moderator
Wszystko fajnie opisane, aż z przyjemnością wszystko przeczytałem. Wydaję się całkiem ciekawa :). Żeby w nią zagrać trzeba ją zainstalować czy kupić, bo do tego właśnie nie mogłem dojść?
 

slawo0

New member
Grę można kupić ale nie trzeba ;) Trzeba zainstalować,
Oczywiście jeżeli kupisz masz wiele więcej opcji niż taki pirat którego posiadam ;)
m.in : własny skin(wygląd), możliwość grania na serverach multiplayer
 

Create an account or login to comment

You must be a member in order to leave a comment

Create account

Create an account on our community. It's easy!

Log in

Already have an account? Log in here.

Back
Do góry